Komputerowe badanie wzroku Lublin

Nasi specjaliści zdiagnozują przyczyny Waszych problemów wzrokowych, dobiorą odpowiednią korekcję i/lub metodę leczenia, a także wyjaśnią w sposób zrozumiały wszystkie wątpliwości.


Badania okulistyczne

  • diagnostyka i leczenie chorób oczu

Badania optometryczne

  • diagnostyka układu wzrokowego oraz wad refrakcji

Aplikacje soczewek kontaktowych

  • dobór odpowiednich dla oczu soczewek kontaktowych oraz pełne szkolenie z ich użytkowania.

Terapia wzrokowa

  • indywidualnie dobrany i nadzorowany przez specjalistę program ćwiczeń wzrokowych i ruchowych, mających na celu usprawnienie, rehabilitację i prawidłowy rozwój procesu widzenia.

 

 


Komputerowe badanie wzroku to innowacyjne badanie wzroku, które przeprowadzane jest za pomocą specjalnego urządzenia (refraktometru automatycznego). Służy ono do mierzenia krzywizny soczewki i rogówki znajdującej się w oku badanego pacjenta. Na bazie tego badania można ustalić ostrość wzroku poprzez ocenę krzywizny i wady wzroku. Dokładniej dzięki temu badaniu można ocenić sprawność oka, jako aparatu optycznego, ustalić wadę.

Warto mieć jednak na uwadze to, że komputerowe badanie wzroku nie zawsze sprawdza się podczas dobierania właściwych okularów/soczewek, głównie ze względu na to, że osoby młode mają niezwykle silne mięśnie oczu, które dopasowują moc oka do danej odległości. Omawiane badanie jest przeprowadzane, gdy mięśnie oka dalej pracują, co ma wpływ na nieprecyzyjną ocenę wady wzroku, natomiast moc szkieł musi być bardzo precyzyjnie dobrana do potrzeb pacjenta.

Badanie jest nieinwazyjnie i pacjent nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. Warto jednak zadbać o to, by być wyspanym i wypoczętym.

Jak przebiega badanie?

Przede wszystkim pacjent powinien patrzeć przez specjalny niewielki otwór w urządzeniu, na znajdujący się w oddali element. Podczas wykonywanego badania przepuszczana jest wiązka promieni podczerwonych przez układ oka. Następnie odbijają się one na poszczególnych strukturach oka. Rezultaty badania przelicza się przez odpowiednie oprogramowanie tak, by można było otrzymać wartość refrakcji w każdym z oczu. Badanie jest powtarzane na drugim oku. W badaniu pacjent nie musi uczestniczyć czynnie. Szukasz sprawdzonego gabinetu, który przeprowadza komputerowe badanie wzroku? Sprawdź gabinet okulistyczny Lublin Opticon! Zespół okulistów do każdego pacjenta podchodzi w sposób holistyczny, stawiając każdego w centrum uwagi. Zdecydowanie zdiagnozuje przyczyny Twoich problemów ze wzrokiem, dobierz odpowiednią korekcję lub metodę leczenia. Ponadto wyjaśni wszelkie wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu!

 

Szczegółowy opis badań

Badanie OCT– Optyczna koherentna tomografia oka. Jest to wyjątkowa i nieinwazyjna technika obrazowania struktur przedniej i tylnej części gałki ocznej. Dzięki temu badaniu specjalista może dokładnie ocenić stan rogówki, plamki, nerwu wzrokowego czy siatkówki.


Badanie pola widzenia – Badanie pola widzenia jest wykonywane urządzeniem o nazwie perymetr, który wykrywa ubytki w polu widzenia pacjenta spowodowane jaskrą, defektami neurologicznymi, degeneracją plamki i innymi schorzeniami siatkówki.


Topografia rogówki – Topograf Rogówkowy analizuje morfologiczną i funkcjonalną budowę rogówki. Dzięki niemu diagnozujemy nieprawidłowości rogówki związane ze stożkiem rogówki, deformacjami pourazowymi czy operacyjnymi.


Pomiar kąta zeza synoptoforem – Synoptofor jest to podstawowe urządzenie do diagnostyki i leczenia zeza. Można nim wykonać pomiar kata zeza ale także zbadać widzenie obuoczne i przeprowadzać ćwiczenia usprawniające układ wzrokowy dziecka.


Biomikroskop – Lampa szczelinowa stanowi podstawę diagnostycznych urządzeń okulistycznych, zarówno do oceny przedniego jak i tylnego odcina oka. Jest niezbędnym narzędziem do doboru soczewek kontaktowych.


Tonometria – Tonometria jest to pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego. W tonometrze bezdotykowym wykorzystuje się zaawansowany system kontroli ciśnienia wyzwalanego powietrza. Badanie to jest bardzo ważne u osób chorujących na jaskrę i w chorobach, gdzie jest ryzyko wzrastającego ciśnienia wewnątrz gałki ocznej.


Pachymetria – Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego powinno być skorygowane o pomiar grubości rogówki czyli PACHYMETRIĘ.
Do pomiaru pachymetrii zastosowano zasadę Scheimpfluga, która umożliwia bezdotykowy pomiar centralnej grubości rogówki.