Nasi specjaliści zdiagnozują przyczyny Waszych problemów wzrokowych, dobiorą odpowiednią korekcję i/lub metodę leczenia, a także wyjaśnią w sposób zrozumiały wszystkie wątpliwości. Pomożemy dobrać odpowiednie okulary!
Badania okulistyczne
- diagnostyka i leczenie chorób oczu
Badania optometryczne
- diagnostyka układu wzrokowego oraz wad refrakcji
Aplikacje soczewek kontaktowych
- dobór odpowiednich dla oczu soczewek kontaktowych oraz pełne szkolenie z ich użytkowania.
Terapia wzrokowa
- indywidualnie dobrany i nadzorowany przez specjalistę program ćwiczeń wzrokowych i ruchowych, mających na celu usprawnienie, rehabilitację i prawidłowy rozwój procesu widzenia.
Okulary korekcyjne to niezwykle ważny i praktyczny przedmiot, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Mają na celu zniesienie lub zminimalizowanie skutków wrodzonej lub nabytej wady wzroku, np. krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu, starczowzroczności i innych. Mają one duży wpływ na jakość widzenia, co przekłada się na jakość życia. Powinny być one dobrze dopasowane do indywidualnych problemów ze wzrokiem i potrzeb. Pierwsze urządzenia, które pełniły funkcję współczesnych okularów, pojawiły się już w 1752 roku. Wówczas James Escott opatentował okulary przeciwsłoneczne, jednakże prawdopodobnie wymyślili je Eskimosi. Od starożytności stosowali specjalnie przygotowane kości i drewna, które chroniły przed ślepotą śnieżną. Wraz ze zmieniającą się modą i nowymi trendami zmieniały się również oprawki. Okulary z oprawkami rozpowszechniły się wraz z trendami modowymi lat 20. XX wieku. To, co było absolutnym przełomem w produkcji okularów to zdecydowanie wprowadzenie plastikowych soczewek do użytku. Wówczas stały się one łatwiej dostępne i tańsze. Istotną datą jest również 1959 rok, kiedy to firma Essilor opracowała pierwszą soczewkę progresywną. To taka soczewka, która dzięki swojej konstrukcji umożliwia komfortowe widzenie na różne możliwe odległości, między innymi przez tzw. płynną zmianę mocy soczewki od mocy korekcji do dali przez moce do odległości pośrednich i po korekcję do czytania. Wraz z czasem budowa soczewek progresywnych była modyfikowana na bazie nowych osiągnięć technicznych. Gwarantowało to użytkownikom coraz większy komfort noszenia. Aktualnie alternatywą dla okularów bardzo często są soczewki kontaktowe, jednakże nie każdy je preferuje.
Aktualnie na rynku jest bardzo wiele firm, które zajmują się produkcja szkieł i oprawek do okularów, dlatego też wybór jest ogromny. Jedną z takich firm jest Opticon Centrum Dobrego Widzenia, która oferuje okulary Lublin.
Specjaliści okuliści z Opticon zajmują się profesjonalnym doborem wszystkich rodzajów okularów korekcyjnych. Przeprowadzają oni szczegółową i precyzyjną konsultację wraz z dokładnym i profesjonalnym badaniem wzroku (z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń).
Podpowiedzą również, jakie oprawki warto wybrać pod względem komfortu, kształtu i rysów twarzy oraz kwestii wizualnych. Przy wyborze idealnych okularów korekcyjnych zwracają uwagę na poszczególne wady wzroku.
Zapraszamy do kontaktu! Masz pytania? Zadzwoń!