Presbiopia – starczowzroczność

U większości społeczeństwa na starość, około 40 roku życia zaczynają się problemy z widzeniem z bliska, zaczyna rozwijać. Następuje znaczne pogorszenie wzroku. Najpierw rozmazuje się nam bardzo drobny druk, a dłuższe czytanie książki powoduje zmęczenie. Osoby, które dużo pracują przy komputerze zaczynają odczuwać większe zmęczenie pracą, bóle głowy i rozdrażnienie. Takie osoby częściej muszą odpoczywać, ponieważ zaczynają jeszcze bardziej odczuwać pogorszenie efektywności w pracy i w życiu codziennym.

Presbiopia – pogorszenie wzroku na starość

Presbiopia to nie choroba, ani patologia. To skutek naturalnego procesu starzenia soczewki oka. Soczewka wewnątrzgałkowa na starość traci swoją elastyczność, a my przez to następuje pogorszenie ostrego widzenia w obszarze bliskim.

Osoby, które do tej pory używały już okularów, muszą zadbać o drugą parę do czytania. Dla wielu osób taka sytuacja jest bardzo uciążliwa. Trzeba mieć przy sobie obie pary i zmieniać je w zależności od odległości patrzenia. Może też pojawić  problem z widzeniem monitora komputera, ani w jednych ani w drugich okularach nie będzie on dostatecznie wyraźny. Przyczyną tego stanu, są właśnie okulary jednoogniskowe. Te do czytania mają ogniskową ustawioną na odległość ok. 40 cm, a okulary do chodzenia mają ustawiona ogniskową na tzw. dal.

Presbiopia – jakie rozwiązanie zastosować?

Presbiopia – pogorszenie wzroku na starość (inaczej starczowzroczność). może być leczona dzięki odpowiednio dobranych okularom progresywnym lub biurowym. W nich występują obszary o różnej mocy optycznej czyli o różnych ogniskowych, co pozwala nam widzieć na każdą odległość. Co więcej, wyglądają one jak zwykłe okulary, nie ma tam żadnej linii podziału lub nieestetycznej wtopki.

Najważniejsze w tych soczewkach jest płynne przejście pomiędzy widzeniem dali, komputera i książki. Firmy produkujące soczewki progresywne stosują bardzo zaawansowane technologie aby zapewnić najlepszy komfort, stabilność obrazu oraz wygodę oczu. Większość nowoczesnych soczewek progresywnych uwzględnia nasze indywidualne zachowania tj. ile czasu spędzamy przed komputerem, jak dużo jeździmy samochodem czy jak spędzamy wolny czas. Uwzględniany jest także sposób noszenia oprawy okularowej, indywidualne parametry związane z ustawieniem oprzyrządowania czy Twoje preferencje jeśli chodzi o widzenie.

Jeżeli nadal masz obawy przed wypróbowaniem soczewek progresywnych, pamiętaj, że masz zapewnioną „gwarancję adaptacji”. W przypadku braku akceptacji, producent gwarantuje wymianę – na dwie pary do bliży i do dali.

Presbiopia – soczewki dla komfortu wzroku

Osoby, które spędzają większość czasu pracując przed komputerem, potrzebują soczewek biurowych. Kilkugodzinna praca przed monitorem niezwykle obciąża nasz układ wzrokowy. Pogorszenie wzroku łączy się także z obniżoną wydolnością umysłową i fizyczną. Potrzebujemy zatem rozwiązania, które sprosta tym wymagającym warunkom.

Soczewki biurowe zapewniają nam najszersze pole widzenia. Dodatkowo, stosując odpowiednie powłoki możemy wyeliminować męczące odblaski i negatywny wpływ światła niebieskiego emitowanego przez monitory i wyświetlacze.

Wiele osób skarży się na bóle pleców i szyi. Często przyczyną tego stanu są niewłaściwe szkła w okularach, w których nienaturalnie ustawiamy głowę aby wyraźnie widzieć monitor. Używając okularów biurowych, jesteśmy w stanie poprawić nasz komfort pracy. Co więcej, możemy wybrać odpowiednie rozwiązanie ze względu na rodzaj pracy. Inne rozwiązania będą skierowane do osób pracujących na poczcie a inne dla stomatologów, inżynierów czy wykładowców. Dzięki zaawansowanym technologiom, jesteśmy w stanie dobrać takie soczewki biurowe, aby były wygodnym narzędziem w Twojej pracy.

Presbiopia – pogorszenie wzroku na starość dotyka jest naturalnym procesem starzenia organizmu. Ważne, aby zastosować odpowiednie leczenie, które pomoże żyć z tą przypadłością, aby nie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu.

Comments are closed.