Umowa z NFZ

Nasze Centrum posiada podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ) umożliwiającą refundację przy zakupie szkieł okularowych, pomocy optycznych oraz soczewek kontaktowych miękkich i sztywnych.

 

 

Dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, przysługuje refundacja na szkła okularowe nie częściej niż co pół roku. Wysokość dofinansowania za parę szkieł wynosi 50zł. Jeśli moc sferyczna szkła okularowego przekracza 6,00 dpt. lub cylinder przekracza 2,00 dpt. refundacja wynosi 100zł na dwa szkła. Pełna refundacja (100zł) na parę szkieł pryzmatycznych.

W przypadku osób pełnoletnich refundacja jest możliwa co dwa lata i wynosi 35zł na dwa szkła, natomiast jeśli wada przekracza 6,00 dpt. sfery lub cylinder przekracza 2,00 dpt. lub jest przepisany pryzmat, dofinansowanie zwiększa się do 70zł za parę szkieł.

Refundację na soczewki kontaktowe można uzyskać raz w roku. W przypadku soczewek miękkich jest to kwota 105zł (70% ze 150zł), natomiast w przypadku soczewek twardych wynosi 350zł (70% z 500zł). Na refundację na soczewki kontaktowe mogą liczyć osoby: z dużą różnicą korekcji między jednym a drugim okiem (więcej niż 4,0 dpt.), czy z dużym astygmatyzmem lub też z wadą stożka rogówki.

Osoby niedowidzące mogą otrzymać refundację na pomoce optyczne raz na pięć lat. Wysokość refundacji dla poszczególnych pomocy optycznych wynosi:

  • na lupy 80zł
  • na monookulary 350 zł
  • na okulary lupowe 350 zł
  • na okulary lornetkowe do bliży i dali 350 zł

 

[google_maps id=”682″]