OrtoKorekcja Zamość

ORTOKOREKCJA (ORTO-K) to metoda korekcji wad wzroku, która jest w pełni odwracalna i pozwala na stosowanie stabilnych soczewek kontaktowych podczas snu. Soczewki te zapewniają czasowe usunięcie wady wzroku oraz profilaktykę krótkowzroczności, co skutkuje poprawą jakości życia wielu ludzi na całym świecie.

Zastosowanie soczewek ORTO-K podczas snu prowadzi do reorganizacji warstw nabłonka rogówki. Wynikiem takiej zmiany jest możliwość swobodnego widzenia przez kolejny dzień bez potrzeby noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Co więcej, redukcja nieostrości nadwzrocznej, stanowiącej jedną z głównych przyczyn rozwoju krótkowzroczności, pozwala na skuteczne kontrolowanie tego schorzenia w przyszłości.

Skuteczność działania soczewek Orto-K polega na ograniczeniu nadwzrocznego rozogniskowania obwodowego na siatkówce oka. Tego typu ograniczenia nie osiągają tradycyjne, miękkie soczewki kontaktowe ani klasyczne okulary. Te ostatnie, w porównaniu do miękkich soczewek kontaktowych, mają największe rozogniskowanie nadwzroczne w części obwodowej siatkówki. Soczewki Orto-K zapewniają większy komfort i precyzyjną poprawę wzroku bez użycia laserów czy skalpeli, co czyni je atrakcyjną alternatywą dla osób z wadami refrakcyjnymi.


Ortokorekcja Warszawa


Naukowe doniesienia potwierdzają skuteczność soczewek OrtoK w leczeniu krótkowzroczności. Jest to jedna z skutecznych metod hamowania rozwoju wady wzroku, a ich jednoczesne stosowanie z atropyną zwiększa skuteczność zapobiegania krótkowzroczności. W przypadku braku poprawy po pojedynczych metodach, warto zastosować połączenie ortokorekcji i atropiny. Stosowanie soczewek OrtoK pomaga w zapobieganiu powikłaniom, takim jak zaćma, jaskra czy zwyrodnienie siatkówki, związanych z krótkowzrocznością.

 

Soczewki kontaktowe Orto-K

 

NightFlex – soczewki ortokorekcyjne firmy SwissLens

 • korygowanie wady wzroku soczewkami kontaktowymi w czasie snu – w ciągu dnia doskonałe widzenie bez okularów i soczewek kontaktowych
 • skuteczne hamowanie narastającej krótkowzroczność na poziomie 60% – potwierdzone w badaniach naukowych
 • spowolnienie wzrostu długości osiowej oka – ograniczenie ryzyka powikłań związanych z degeneracją siatkówki
 • doskonałe rozwiązanie dla pacjentów krótkowzrocznych w wieku 6 – 18 lat oraz młodych dorosłych
 • świetne rozwiązanie problemu wady wzroku dla sportowców (dyscypliny wodne, sztuki walki, gry zespołowe)
 • bardzo szeroki zakres mocy korekcyjnych:
  • sf: 0,00 do -9,00 D
  • cyl: -0,25 do -4,00 D
  • formuła Relax poprawiająca skuteczność profilaktyki krótkowzroczności w zakresie mocy 0,00 do -2,50D